Flyksa

Newsletter

22/08/2023 / 13:39

Pushimet tuaja në CALISTA Luxury, Belek

Calista Luxury Resort është një parajsë e fshehur e luksit në bregdetin e bukur të Belekut, në Turqi. Ky resort ekskluziv ofron një përvojë të çmuar për ata që kërkojnë luksin më të verën, duke përfshirë akomodime të mrekullueshme, pamje të mahnitshme dhe shërbime të shkëlqyera.

Në Calista Luxury  çdo hollësi është menduar me kujdes për të krijuar një ambient tërheqës dhe të përsosur për pushimet verore. Resorti ofron një zgjedhje të gjërë të dhomave dhe suitave të dizajnuara me elegancë, të pajisura me komoditete të lartë. Pamjet e natyrës dhe detit janë mahnitëse dhe mundësojnë momente të çmuara të relaksimit dhe romantizmit.

Një nga pikat e forta e Calista Luxury është bukuria e plazhit, me rërën e bardhë dhe ujin e kaltër kristal, plazhi është një kënd i përsosur për të shijuar diellin dhe detin në mënyrë intime. Gjithashtu, për ata që duan të eksplorojnë më tej, aktivitetet e ujit dhe sportet nautike janë të lejuara dhe tërheqëse.

Gastronomia është një eksperiencë tjetër që nuk do ta harroni. Restorantet e mëdha dhe lounge-at e bukur ofrojnë pjatat më të shijshme dhe inovative, duke kombinuar shijen lokale me influenca ndërkombëtare. Për ata që dëshirojnë relaksim total, qendrat e spa-s ofrojnë trajtime të lëkurës dhe të relaksimit për të siguruar një përvojë të paharrueshme të kujdesit për veten.

Calista Luxury është vendi ku luksi ndërthuret me natyrën dhe shërbimin e jashtëzakonshëm, duke bërë kështu një destinacion të përsosur për të kaluar pushimet verore. Për ata që dëshirojnë të jetojnë një përvojë të veçantë, ky resort është zgjedhja ideale.

Për më shumë informacione ju lutemi na kontaktoni në numrin e telefonit +383 38 235 235.